Aster

Aster ageratoides

Basisinfo

  • vaste plant
  • halfschaduw, schaduw, zon
  • lancetvormig, licht gekarteld

  • stervormig, blauw of wit

  • september - oktober
  • droog, normaal
  • 40 - 70 cm

Uitzicht

In onze streek zijn asters zeer gekende en geliefde tuinplanten. Afhankelijk van de cultivar groeit de plant uit tot 25 cm of tot 1,5 m! De bloemen zijn blauw of wit en stervormig. Het blad is lancetvormig en licht gekarteld.

aster

Aster, waar planten

Asters zijn makkelijke planten. Voorzie een standplaats die niet te vochtig is. Kies voor een open plaats met een frisse bodem of een bodem met grind of steenslag. Ze bloeien laat, zo geven ze een meerwaarde aan de beplanting in het najaar. Door hun licht overhangende groeiwijze zijn ze goed te gebruiken langs de paden.

Cultivars (soorten)

Aster ageratoides 'Ashvi' bloeit wit; Aster 'Asran' is zeer licht lilablauw en bloeit van augustus tot oktober. Doet het ook goed in volle schaduw en wordt iets hoger; Aster divaricatus bloeit wit en is prachtig in kleine tot grote groepen. Breidt zich makkelijk uit.

aster

Verzorging

Weinig onderhoud. Om de 4 jaar plant scheuren, oudere delen weghalen en jongere delen opnieuw aanplanten.

Dit wist je nog niet:

Asters zijn mooie bijenplanten, d.w.z. dat veel wilde bijen, hommels en vlinders hun nectar en stuifmeel komen halen.