Overslaan en naar de inhoud gaan

Aster

Aster ageratoides

In onze streek zijn asters zeer gekende en geliefde tuinplanten. Afhankelijk van de cultivar groeit de plant uit tot 25 cm of tot 1,5 m! De bloemen zijn blauw of wit en stervormig. Het blad is lancetvormig en licht gekarteld.

Eigenschappen

Kleur
blauw
paars
wit
Type
vaste plant
Grootte
70
Bladeren
lancetvormig, licht gekarteld
Wanneer planten
augustus
september
Zon
halfschaduw
schaduw
zon
Locatie
buiten
Bloem
stervormig, blauw of wit
Extra
winterhard

Belangrijke zaken om te weten

Waar plaatsen

Asters zijn makkelijke planten. Voorzie een standplaats die niet te vochtig is. Kies voor een open plaats met een frisse bodem of een bodem met grind of steenslag. Ze bloeien laat, zo geven ze een meerwaarde aan de beplanting in het najaar. Door hun licht overhangende groeiwijze zijn ze goed te gebruiken langs de paden.

Cultivars (Soorten)

Aster ageratoides 'Ashvi' bloeit wit; Aster 'Asran' is zeer licht lilablauw en bloeit van augustus tot oktober. Doet het ook goed in volle schaduw en wordt iets hoger; Aster divaricatus bloeit wit en is prachtig in kleine tot grote groepen. Breidt zich makkelijk uit.

Onderhoud

Weinig onderhoud. Om de 4 jaar plant scheuren, oudere delen weghalen en jongere delen opnieuw aanplanten.

Dit wist je nog niet:

Asters zijn mooie bijenplanten, d.w.z. dat veel wilde bijen, hommels en vlinders hun nectar en stuifmeel komen halen.

Afbeelding